Pirms un pēc vakcīnas
PIRMS VAKCINĀCIJAS
Profilaksē ļoti svarīga nozīme ir profilaktiskai vakcinācijai un nevakcinētu dzīvnieku pasargāšanai no kontakta ar nezināmiem dzīvniekiem un ārējo vidi, kur iespējama sastapšanās ar infekcijas pārnēsātājiem vai viņu bioloģiskajiem izdalījumiem-fekālijām, siekalām u.t.t.
Vairākām infekcijas slimībām mazuļi no vakcinētām mātēm antivielas saņem ar pienu, taču imunitate strauji krītas tuvojoties mazuļu 8 nedēļu vecumam. Vakcinācijai izmantojam tikai Latvijas Republikā reģistrētas vakcīnas.
Vakcināciju uzsākt drīkst tikai klīniski veselam dzīvniekam. Ja ir kāda hroniska kaite, no kuras nav iespējams pilnībā atbrīvoties, klīnikas veterinārārsti piemeklēs optimālāko risinājumu.
LR likumdošana nosaka obligātu prasību vienu reizi gadā vakcinēt dzīvniekus pret trakumsērgu.Lai gan vakcinācija pret pārējām slimībām nav obligāta, tā palīdzēs izvairīties no daudzām negaidītām un smagām saslimšanām, kuru profilakse izmaksās būtiski lētāk nekā ārstēšana. Dažu vīrusu inficēšanās gadījumā diemžēl īpašnieka finansiāli labvēlīgajai situācijai var nebūt nozīmes, jo ir tādas slimības, kuras nav ārstējamas.
Suņa un kaķa vakcināciju būtu jāuzsāk 2mēnešu vecumā un jāpabeidz pēc 3 mēnešu vecuma. No nevakcinētām mātēm mazuļu vakcināciju jāsāk jau no 6 neēļu vecuma.
Turpmāk jāatkārto tik bieži kā noteicis vakcīnas ražotājs, ja LR normatīvie akti nenosaka atšķirīgu regularitāti.
PĒC VAKCINĀCIJAS
Lai gan vakcinācija ir droša procedūra, tomēr pastāv alergiskas reakcijas iespēja. Ja esiet pamanījuši dzīvnieka uzvedībā izmaiņas vai ķermeņa daļu (parasti galvas) pietūkumu, nekavējoties atgriezieties veterinārajā klīnikā. Ja alerģiskas reakcijas gadījumā dzīvnieks nesaņems nekavējošu palīdzību, viņš var nomirt.
Atsevišķos gadījumos injekcijas vietā var veidoties audu sablīvējums, kurš parasti laika gaitā pāriet. Taču pastāv gadījumi, kad šāds sablīvējums samazinās, tomēr nepāriet pilnībā.