Cita informācija

Jaunumi un piedāvājumi

Ar vates tamponiem ausīs

Nebūs lieki atgādināt, ka drīz tuvojas Ziemassvētki un Jaunais gads. Un, lai gan pirmie tiek dēvēti par klusiem svētkiem, bet Jaungadu sagaida 31.decembrī, pateicoties sprāgstvielu tirgotājiem spridzināšana un trokšņošana Rīgā ilgst gandrīz veselu mēnesi. Tādēļ dzīvnieku īpašniekiem jau savlaicīgi jāparūpējas par to, kā pasargāt savus mīluļus no gaidāmajām bailēm un stresa. Ir dzīvnieki, kas pret troksni ir vienaldzīgi, bet ir arī tādi, kas no bailēm gatavi lekt rotātās egles galotnē vai iespiesties zem dīvāna, kur brīvā vieta ir daudzreiz mazāka par suņa izmēru vai gulēt skapī diennaktīm ilgi. Šādos gadījumos noteikti jākonsultējas ar veterinārārstu, jo vajadzēs parakstīt kādu stiprāku nomierinošo līdzekli, lai dotu atbilstošās devās visu mēnesi. Bailes un stress var izraisīt virkni citu slimību, padarīt dzīvnieku tik satrauktu, pat līdz agresijai, ka vismazākais sīkums pēc dabas labsirdīgu suni var provocēt košanai, tāpēc pret to ir jācīnās.

Devu katram individuālajam dzīvniekam veterinārārsts noteiks vadoties pēc dzīvnieka vecuma, veselības stāvokļa, svara un noteikti ņemot vērā tā psiholoģisko tipu (holēriķim deva noteikti būs vajadzīga lielāka) pēc tam, kad būs uzklausījis īpašnieka stāstu, kādas situācijas dzīvnieku biedē visvairāk un kā izpaužas šīs bailes. Iespējams, ka Jaungada naktij tiks parakstīts līdzeklis, kas nodrošinās saldu miegu, kamēr ārā dārdēs salūts, kamēr pārējā periodā tiks ieteikts lietot kādu homeopātisku līdzekli ar ne tik stipru miegainības efektu.

Atturēšos nosaukt jebkādu no preparātiem, jo to izvēli drīkst izdarīt tikai speciālists, kura konsultāciju varat saņemt veterinārajā klīnikā un aptiekā. Tad šādu līdzekļu lietošana būs droša un svētki – izdevušies!